Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

 

 

 

 

Obrazek

        

·         Program je zdarma, s podporou českých znaků a následnou kontrolou pravopisu! Celtx je určen pro uživatele v oborech TV, pre-produkci filmu, divadla a médií. Programu Celtx disponuje všemi potřebnými nástroji pro plánování natáčení a pro výrobu filmu (např. psaní scénáře, popis postav, storyboard, kalendář).

 

·         Celtx  je možno získat ve 25 jazycích a používá se ve více než 175 státech. Po průzkumu bylo zjištěno, že Celtx používá kolem 1500 univerzit a filmových škol a přes 10 000 středních škol každý den. Bohužel zatím neexistuje český manuál pro tento program. Proto se Vám pokusíme přiblížit, o co se vlastně jedná.

 

·         Tento program je založen na otevřeném standardu. Všechna data v Celtx projektu jsou rychle přístupná a znovu použitelná. Data jsou uložena ve formátu HTML, XML, RDF a TXT souborech.

 

·         Celtx je volně ke stáhnutí zde www.celtx.com

 

·         Celtx se stále vyvíjí. V současné době je nejnovější verze programu Celtx 2.0, která byla uvolněna počátkem března 2009.

 

 


Ukázky aplikace v CELTX:

 

Obrazek

 

·         Celtx se stále rozvíjí a proto během pracovaní s tímto programem lze indikovat na několik chyb (např. problematickým zajištěním souladu mezi scénářem a databází, další jsou uvedené v závěru práce).

 

·         Díky online režimu na CENTRAL PROJECT je možné přeposílat projekty. Stačí se pouze registrovat do CELTX.