Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení

Práce s Celtixem pro mě byla příjemná, díky intuitivně integrovaným funkcím. Zapsat do přiložené dokumentace v Celtixu, příkladové A/V dílo byla celkem jednoduchá úloha. Z mého pohledu je program Celtx vhodný pro začátečníky, kterým značně usnadní práci formuláři a průvodci, ale i pro pokročilé uživatele, kteří jistě ocení přehlednost, komplexnost a flexibilitu při práci s položkami.

Výhody:

Celtx je praktický program pro filmovou produkci. Je přehledný, takže neztrácíme čas s orientací v programu, tedy neruší nás složitý design a rozvržení oken. Práce v něm není složitá ani technicky náročná. Všude v programu se setkáváme s předpřipravenými formuláři (průvodci) a okny k vyplnění, které nám pomáhají seskupit důležité informace, které bychom mohli opomenout. Výhodou je též dispozice programu na internetu a navíc zdarma.

Nevýhody:

Bohužel v programu nacházíme chyby příkladně překladu jazyka (v našem případě čeština) kterým se vydavatelé pyšní. Dalším nedostatkem je nekompatibilita s dokumenty aplikace Microsoft Office Word. Také nalezneme v programu chyby při práci s položkami. Nesmíme vymazat název položky, protože ač máme vyplněný formulář k dané položce, pokud smažeme název (na počátku formuláře), nezobrazí se položka v Hlavním katalogu a je nenávratně smazána. Hlavní nevýhodou je zápis scénáře. Scénář by měl mít pouze 2 části a to literární a technickou část, ale v Celtixu se díky nevhodným vlastnostem musí rozdělit na 3 části, to pro nás znamená více práce = více času.