Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. Vytvoříme scénáře (podle předešlého návodu)

·         A/V scénář + Storyboard

·         Scénář

·         Audio stopa

2. Plán natáčení

·         Pro jasnost termínů si co nejdříve vytvoříme plán natáčení. (předešlá kapitola)

3. Postavy:

·         Chceme-li zapsat postavu chlapce, v Hl. katalogu dáme přidat, ze seznamu vybereme postavy, zapíšeme jméno postavy (CHLAPEC) a dále jen vyplníme připravený formulář. S dalšími postavami postupujeme stejně. (viz příloha)

·         Dále potřebujeme přiřadit scény, ve kterých se postavy objevují. Pro postavu chlapce překlikneme na záložku A/V scénář a hned v 1. Scéně pomocí souhrnu přiřadíme postavu. Zbytek postav z textu se automaticky připíše. (viz příloha)

4. Herci:

·         Je vhodné hned po vytvoření nové postavy, zapsat i jejího herce. Otevřeme v Knihovně projektu Katalog/ typ Herci. V něm přidáme herce, pojmenujeme a popíšeme. Dále doplníme, kterou postavu hraje. Přidaní herci se zároveň zobrazí i v Hlavním, katalogu.Obrazek         obr. 18       

5. Složky:

·         Průběžně můžeme vytvořené postavy, herce, zvuky a různé položky pro přehlednost, vytvořit složky v Knihovně projektů a přetáhnout z Hlavního katalogu potřebné položky.            

6. Hudba, zvuky:

·         Otevřeme Audio stopu a pro přidání zvuků a hudby použijeme souhrn. Otevřeme ho v postraní výsuvné liště, vybereme z nabídky hudbu a pod seznamem zadáme název skladby. Klikneme na tlačítko přidat a zobrazí se v okně pod ním. Zde na název hudby double klikneme a otevře se formulář v Hlavním katalogu pro zápis detailů hudby, vyplníme.

7. Rekvizity:

·         Rekvizity zapisujeme stejně jako postavy, tedy přes Hlavní katalog, klikneme přidat a dále už vyplňujeme formulář. Nebo můžeme použít již zmiňovaný Souhrn. Dále vyplníme ve scénáři, v jakých obrazech se rekvizity objevují (kapitola: Záložky a lišty).

8. Kostýmy:

·         Dále zapíšeme kostýmy. Postup je stejný jako předchozí bod. Nezapomeneme tvořit složky nebo katalogy, pro určité druhy položek.

9. Lokace:

·         Jedná se o místo natáčení.  Vkládáme je stejně jako předešlé. Ve formuláři je okno (Průzkum pro scény), kde zapíšeme obrazy, pro které by bylo dané prostředí možné. Je dobré vytvořit nebo získat fotografie (uložíme do formuláře) z určitého prostředí pro představu k plánování natáčení. Následovně přiřadíme lokace k obrazům ve scénáři pomocí Souhrnu.

10. Texty:

·         Pokud chceme zapsat titulky, využije se položka text.

·         V Knihovně projektů zvolíme přidat, vybereme z několika scénářů text a nadepíšeme: Titulková listina úvodní, zopakujeme a 2. nadepíšeme: Titulková litina závěrečná. Do nich zapíšeme úvodní a závěrečné titulky, které obsahuje naše A/V dílo.